پوشش ضد حریق سازه فولادی و مزایای آن + تصاویر

پوشش ضد حریق سازه فولادی و مزایای آن

پوشش ضد حریق بر روی ساختمان و سازه، از فروپاشی آن در اثر افزایش دما جلوگیری می‌کند. پوشش‌های ضدحریق زمان کافی برای فرار و رهایی از آتش و حریق و همچنین ارائه خدمات آتش‌نشانی را فراهم می‌کند. اجزای پوشش‌های ضد حریق، برای حفاظت انواع سازه فلزی و بتنی طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پوشش ضد حریق چه کار می‌کند؟

ناب‌سیویل؛ با استفاده از پوشش‌های ضد حریق ذمای اجزای اساسی سازه، در مدت زمان معین، کنترل شده و به سطح دمایی که باعث افت مقاومت و ریزش فولاد یا از دست رفتن ساختار بتن و در نهایت تخریب می‌شود، نمی‌رسد. در مواقع حریق، سیستم فعال و غیرفعال (پوشش ضد حریق) می‌توانند مکمل یکدیگر باشند. در مجموع اجرای پوشش‌های ضد حریق (سیستم‌های ضد حریق غیرفعال) بر روی سازه‌ها به منظور پیشگیری از تخریب آنها در آتش‌سوزی و به دست آوردن زمان ارائه خدمات آتش‌نشانی طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پوشش ضد حریق و مدت زمان حفاظت از سازه به چه عواملی بستگی دارد؟

پوشش‌های ضد حریق و مدت زمان حفاظت از سازه در برابر حریق به نوع سازه (بتنی یا فولادی)، شکل و فرم سازه، نوع کاربری سازه، میزان مواد قابل اشتعال در ساختمان، نوع حریق احتمالی، فاصله ساختمان از ایستگاه آتش‌نشانی، افراد در حال کار و ساکن در محل و نیز زمان وقوع حریق بستگی دارد. برای طرح و بررسی پوشش‌های ضد حریق نیاز به شناخت دقیق آتش و عملکرد آن بر روی سازه‌ها می‌باشد.

در زیر تصاویری از اجرای پوشش‌هایی ضد حریق بر روی سازه فولادی را مشاهده می‌کنید. در صورتی که تصاویر بیشتری در این رابطه دارید به تلگرام ما به آدرس (Y_Bagherzadeh@) پیغام داده و یا از طریق لینک تماس با ما، با ما در ارتباط باشید. همچنین نظرات خود را در رابطه با این پست کامنت کنید. امید است با یاری خداوند و کمک شما دوستان گامی هر چند کوچک در راستای پیشرفت مهندسی عمران در کشور عزیزمان برداریم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »
یاسر باقرزاده

همیشه آرزو داشتم برای جمع‌آوری مطالب روز مهندسی عمران منبعی در اختیار همگان قرار دهم. آن آرزو اکنون ناب سیویل نام دارد!

  • twitter
  • instagram
  • telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های اخیر

جدیدترین تصاویر

پروژه‌ها و دانلودها

شبکه‌های اجتماعی