زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی ۹۹ مشخص شد!

آزمون نظام مهندسی 99

بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان زمان آزمون نظام مهندسی ۹۹ هم مشخص شد. آزمون نظام مهندسی که قرار بود در اسفند ماه سال ۹۸ برگزار شود با توجه به شیوع ویروس کرونا متوقف شده و برگزار نشده بود و از آن زمان اطلاعات دقیقی در رابطه با زمان برگزاری آزمون در دست نبود.

ناب‌سیویل؛ سازمان نظام مهندسی برای تامین مشارکت مهندسان و صاحبان مهارت‌های فنی در سراسر کشور به جهت پیشبرد اهداف خود در زمینه توسعه و نوسازی فنی، هر ساله در دو نوبت اقدام به برگزاری آزمون‌های نظام مهندسی می‌نماید. داوطلبانی که شرایط شرکت در این آزمون را داشته باشند و ثبت نام خود را از طریق سامانه inbr.ir انجام داده باشند می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند.

در این مقاله علاوه بر زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی ۹۹ به مواردی که قبل از آزمون باید به آنها توجه داشت از جمله نحوه تهیه نمودن کارت ورود به جلسه و آشنایی با سوالات و … پرداخته ایم.

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی ۹۹ در نیمه اول سال

آزمون نظام مهندسی 99

Check معمولا همه ساله آزمون نظام مهندسی سالانه در دو نوبت برگزار می‌گردد. اولین نوبت آن در مهر ماه و دومین نوبت در اسفند ماه برگزار می‌شود. سال گذشته (سال ۹۸) آزمون اسفند ماه به علت شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده بود که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد طبق گفته‌های برخی از مسئولین سازمان نظام مهندسی این آزمون در اواخر شهریور ماه برگزار خواهد شد.

Check در این رابطه احتمال ثبت نام مجدد نیز وجود دارد و داوطلبانی که موفق به ثبت نام در آزمون نظام مهندسی اسفند ۹۸ نشده بودند، احتمالا امکان ثبت نام مجدد خواهند داشت. کسانی که در آزمون نظام مهندسی اسفند ماه ۹۸ ثبت نام کرده بودند نیاز به ثبت نام مجدد ندارند.

Check با توجه به اینکه عموما در آزمون‌های نظام مهندسی سالهای گذشته درجه سختی آزمون کم و زیاد شده و آزمون نظام مهندسی مهر ۹۸ جزو آزمون‌های سخت بود، احتمال اینکه آزمون پیش رو نسبتا ساده‌تر باشد بسیار زیاد است. دقت کنید که احتمال تغییر آیین‌نامه برگزاری آزمون‌های نظام مهندسی برای دوره‌های بعدی آزمون وجود دارد.

بنابراین آزمون نظام مهندسی ۹۹ در نوبت اول احتمالا اواخر شهریور ماه یا نهایتا اوایل مهر ماه برگزار خواهد شد.

رشته‌ها و صلاحیت‌های آزمون نظام مهندسی

آزمون‌های نظام مهندسی همه ساله در رشته‌های متفاوت برگزار می‌شود و داوطلبان در هر رشته برای کسب پروانه اشتغال در صلاحیت‌های متفاوت در این آزمون شرکت می‌کنند که به شرح ذیل می‌باشد.

رشته

صلاحیت‌ها

معماری

نظارت، اجرا، طراحی

عمران

نظارت، اجرا، محاسبات

نقشه‌برداری

شهرسازی

ترافیک

تاسیسات مکانیکی

نظارت، طراحی

تاسیسات برقی

نظارت، طراحی

به لحاظ برنامه‌ریزی برگزاری آزمون‌های نظام مهندسی در این رشته/صلاحیت‌ها، به گونه‌ای آزمون‌ها برنامه‌ریزی می‌شود که هیچگونه تداخلی در آزمون‌های صلاحیت‌های مختلف یک رشته وجود نداشته باشد. بنابراین متقاضیان شرکت در آزمون‌های نظام مهندسی در صلاحیت‌های مختلف هر رشته می‌توانند با خیالت راحت از لحاظ عدم تداخل آزمون‌ها، در همه صلاحیت‌های یک رشته در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایند.

داوطلبان آزمون نظام مهندسی ۹۹ دقت نمایند که برگزاری آزمون به صورت جزوه باز می‌باشد و بنابراین در حد امکان مباحث مهم مقررات ملی ساختمان و همچنین یک کلیدواژه معتبر را با خود در جلسه برگزاری آزمون نظام مهندسی به همراه داشته باشید.

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی برای داوطلبان از طریق سامانه آزمون‌های ورود به حرفه معاونت مسکن و ساختمان به نشانی inbr.ir امکان‌پذیر است که زمان آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

در روز جلسه آزمون با خود کارت ورود به جلسه آزمون و کارت ملی‌تان را به همراه داشته باشید و همچنین دو مداد نرم، مدادتراش و پاک‌کن با خودتان ببرید!

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »
یاسر باقرزاده

همیشه آرزو داشتم برای جمع‌آوری مطالب روز مهندسی عمران منبعی در اختیار همگان قرار دهم. آن آرزو اکنون ناب سیویل نام دارد!

  • twitter
  • instagram
  • telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های اخیر

جدیدترین تصاویر

پروژه‌ها و دانلودها

شبکه‌های اجتماعی